Історичні будівлі та їхні побутові можливості: Як жити в історичних маєтках та будинках

Купівля пам’ятки. Що потрібно знати заздалегідь.

Під час будь-яких ремонтних робіт необхідно враховувати збереження пам’яток.

Звичайна процедура купівлі будинку полягає в тому, що зацікавлена сторона купує будинок і перепланує його відповідно до своїх побажань та ідей. Це може бути очевидним, але ситуація змінюється, коли справа стосується перерахованих властивостей. Залежно від обсягу охорони, кантональний офіс охорони пам’яток має схвалити будь-які заходи з реконструкції, щоб забезпечити збереження історичного характеру будівлі. Отже, перед покупкою поговоріть з продавцем або муніципалітетом, щоб дізнатися, якою мірою бажане майно підпадає під положення про охорону пам’яток.

Ступені захисту

Інвентаризація будівель надає інформацію про те, чи захищена будівля

служать основою для прийняття рішень щодо будівництва та планування ділянки. The

Інвентарні списки доступні в муніципалітетах кожного кантону, і з ними можна ознайомитися у відповідному офісі охорони пам’яток або муніципальній адміністрації. Залежно від кантону, власники, які бажають провести ремонт, можуть вимагати докази, щоб виправдати включення їхнього майна до опису будівлі. Терміни, які використовуються для різних ступенів захисту, відрізняються від кантону до кантону.

Власності, які заслуговують на збереження або захист

Будівлі, яким не менше 30 років, можуть бути визначені в інвентарному описі будівель як такі, що заслуговують на збереження або охорону. У разі реконструкції майна, яке заслуговує на збереження, відповідальність лежить на муніципалітеті, і він має останнє слово щодо проекту будівництва.

Кантональні властивості

Якщо власність, яка заслуговує на збереження, вважається частиною групи (групи будівель, які мають просторовий або історичний зв’язок), вона вважається кантональною власністю. В принципі, власність, яка заслуговує на захист, є власністю кантону. Кантональний офіс охорони пам’яток відповідає за кантональне майно і повинен брати участь у ремонтних роботах.

Перераховані властивості

Позначення «внесено до списку» використовується лише для будівель, які були офіційно внесені до земельної книги за договором або рішенням кантональної ради. Вони перебувають під захистом кантону або федерального уряду. Про будь-які ремонтні роботи в цих будівлях необхідно повідомляти кантональний офіс охорони пам’яток.

Збереженість пам’яток залежить від індивідуальних факторів

Важко передбачити, які умови може накласти кантональна служба охорони пам’яток. Це конкретні міркування, які є такими ж індивідуальними, як і сама власність. Наприклад, кантональний офіс охорони пам’яток може заборонити будь-яку зміну конструкції будівлі або заміну історичних вікон. Якщо фасад захищений, спеціалізоване бюро може дозволити лише пофарбувати зовнішні стіни в оригінальний колір. Вимоги до внутрішнього оздоблення зазвичай менш суворі. Наприклад, власникам зазвичай дозволяється модернізувати кухні, ванні кімнати та технічні приміщення, щоб вони відповідали новим стандартам, але каміни, сходові клітини або спеціальні покриття для стін також можуть отримати статус захисту.

Планування ремонтних робіт: рекомендований підхід

Зверніться до кантонального офісу охорони пам’яток на початку процесу планування. Консультація безкоштовна і допоможе вам визначити, які зміни сумісні з охороною пам’яток, а які проекти не мають шансів отримати дозвіл на будівництво. Ви також можете подати заявку на фінансову підтримку.

Зверніться за порадою до архітектора, який знайомий із вимогами щодо збереження пам’яток. Архітектор оформить документи, необхідні для подання заявки на будівництво.

Подайте заявку на будівництво до свого муніципалітету, який розгляне її та передасть до кантонального відділу охорони пам’яток. Останній підготує звіт спеціаліста.

Якщо заявку на будівництво задоволено, можна розпочинати ремонтні роботи. Під час ремонтних робіт фахівець з бюро охорони пам’яток буде на зв’язку, щоб безкоштовно проконсультувати вас і вашого архітектора.

Проект будівництва завершено, а потім остаточно затверджено муніципалітетом.

Вартість ремонту повинні оцінити фахівці

Оскільки хід реконструкції важко передбачити, доцільно вибрати гнучке фінансове рішення, наприклад кредит на будівництво, оскільки незабаром можуть з’явитися додаткові статті витрат. Наприклад, ремонт паркетної підлоги в історичній будівлі може виявитися дорожчим, ніж очікувалося. У той час як деформовані підлогові дошки та тріщини на поверхнях легко виявити та відносно легко усунути за допомогою шліфувальної машини, інші дефекти можуть стати очевидними лише пізніше.

Наприклад, якщо пізніше ви помітите, що щілини між дошками підлоги занадто широкі, це потребує набагато більше роботи, і вам слід залучити спеціаліста. Холодні протяги можуть проникати в будівлю через щілини, значно знижуючи якість вашого життя та збільшуючи витрати на опалення. Щоб цього уникнути, під дошки підлоги слід укласти шар утеплювача, для чого необхідно правильно зняти і потім укласти всі дошки підлоги.