Оренда житла: Переваги та недоліки залучення мешканців на довгостроковий та короткостроковий період

Довгострокові проти короткострокових інвестицій у нерухомість

Багато орендодавців починають вивчати свої варіанти, коли справа доходить до здачі нерухомості в оренду. Завдяки таким онлайн-платформам, як Airbnb і Bookabach, для власників нерухомості зростає кількість нових можливостей ділитися своїми будинками та отримувати вторинний дохід, роблячи це на короткостроковій основі.

Виходячи на ринок короткострокової оренди житла, власники можуть відчути гнучку альтернативу довгостроковій оренді житла. Здача нерухомості в оренду комусь іншому для жителів Нової Зеландії не є чимось новим, однак зростає кількість інвесторів нерухомості, які обирають модель короткострокової оренди замість довгострокової оренди. Але чи справді здача нерухомості в короткострокову оренду є єдиною ціллю?

Як довгострокова, так і короткострокова оренда має свої переваги та недоліки. У цій статті ми окреслимо деякі переваги та недоліки, щоб допомогти визначити, чи є здача в оренду інвестиційної нерухомості через Airbnb або інші подібні платформи розумною ідеєю для ваших довгострокових прибутків.

Переваги короткострокової оренди

Короткострокова оренда пропонує свободу та гнучкість, дозволяючи орендодавцю (господарю) здавати свою нерухомість у зручний для нього час. Орендарі (гості) можуть залишитися в будь-якому місці від однієї ночі до кількох тижнів за раз, при цьому господар може окреслити максимальну та мінімальну тривалість перебування. Власник нерухомості отримує вигоду від кращої видимості свого майна та того, скільки часу гість залишиться.

Ще однією перевагою короткострокової оренди є система рейтингу користувачів. Це дозволяє господарю перевірити, чи потенційний гість шанобливо ставився до інших об’єктів, перш ніж дозволити їм залишитися. Господарі дотримуються подібних стандартів, але ця відкритість може заспокоїти господарів, коли вони дозволяють незнайомцям залишатися в їхній власності.

З короткостроковою орендою також є більший потенціал заробітку. Вищі тарифи можуть стягуватися через характер перебування, нічні тарифи також можуть бути скориговані залежно від пори року, подій та підвищеного попиту. Під час масштабних спортивних подій, наприклад, власник короткострокової оренди може збільшити свою нічну ставку, щоб максимально використати обсяг інтересів порівняно з обмеженою пропозицією житла. Однак це азартна гра!

Недоліки короткострокової оренди

На відміну від довгострокової оренди житла, яка одержує підписаний договір, немає гарантії доходу, коли мова йде про короткострокове проживання. Хоча винагорода може бути високою при короткостроковій оренді, ризик нульового доходу також збільшується.

Що трапиться, якщо ви не зможете здати в оренду свою нерухомість відразу або у вас є певний період вільних місць? Чи можете ви та ваша родина дозволити собі додаткові виплати банку за іпотекою, а також додаткові витрати на електроенергію, Інтернет та обслуговування? Незважаючи на привабливість потенційно більшого заробітку за ніч при короткостроковому проживанні, важливо збалансувати ризики. Додаючи додаткове управління та технічне обслуговування, а також вільні ночі, виникає питання, яке потрібно задати: чи все це збалансується врешті-решт?

Оскільки на глобальному рівні все ще діють обмеження на подорожі, ринок короткострокової оренди зазнав різкого удару. Це призвело до збільшення кількості списків нерухомості в Квінстауні та Окленді, оскільки люди, які покладаються на дохід від туризму, виявили, що свої іпотечні кредити непридатні для обслуговування.

Як господар, ваше помешкання має виділятися з-поміж інших, і це може вимагати чималих фінансових зобов’язань, оскільки помешкання мають бути повністю мебльовані та обладнані всіма зручностями для гостя. Це часто може включати телевізор, електроенергію та WIFI, а також чай, каву та печиво. Наприклад, об’єкти нерухомості, розміщені на Airbnb, заохочуються надавати необхідні зручності у всіх своїх оголошеннях, зокрема туалетний папір, мило для рук і тіла, рушники, постільну білизну та подушки. Рекомендована кількість кожного товару залежить від кількості гостей і тривалості їх перебування. Для більш тривалого перебування, якщо ви надасте додаткові зручності, це гарантує, що гості матимуть усе необхідне.

У той час як компанії з короткострокової оренди можуть стати потужним центром і серйозним конкурентом готельної індустрії, багато країн починають запроваджувати обмеження щодо них та їхніх господарів. У кількох країнах правила та норми щодо короткострокової оренди постійно змінюються, і деякі господарі вже опиняються на неправильному боці закону, а деякі країни/штати визнають Airbnb незаконним. Дізнайтеся більше про ці місця тут. Це може створити певну невизначеність щодо майбутнього короткострокових інвестицій. У Новій Зеландії аналогічні обмеження введені в туристичні регіони. У Квінстауні закони про розміщення відвідувачів набули чинності в березні 2019 року з новими правилами, які обмежують короткострокове перебування в категорії житлових приміщень залежно від того, де розташоване помешкання.

Несподівані ситуації, такі як COVID-19, призупинили подорожі, оскільки індустрія туризму зазнала значного впливу після закриття наших кордонів і блокування країни. За даними RNZ, компанія з управління нерухомістю Airbnb, розташована в Окленді втратив більше третини своїх клієнтів з початку пандемії. Кількість бронювань зростає від 300 до 60 на місяць, що скорочує їхні прибутки на 70 відсотків.

Недоліки довгострокової оренди

Основним недоліком довгострокової оренди є відсутність гнучкості та контролю. Це означає, що орендодавці не можуть відвідувати свою власність без попередження та попередження. Великі зміни у власності також потрібно ретельно спланувати, а схвалення орендарів має першочергове значення. Це може спричинити деякі головні болі для обох сторін, якщо не керувати належним чином.

Схема «здорових домівок» також ускладнила роботу деяких орендодавців, які тепер повинні дотримуватися стандартів «здорових домівок», встановлених урядом. Незважаючи на те, що це означає, що може знадобитися додаткова робота над майном, у довгостроковій перспективі це може мати позитивний результат, оскільки орендарі, швидше за все, залишаться довше, якщо майно безпечне та здорове. Щоб отримати додаткову інформацію про стандарти Healthy Homes і вимоги орендодавців, натисніть тут.

Власники будинків також можуть зіткнутися з проблемами з пошуком потрібних орендарів, і якщо належна перевірка не була завершена належним чином, ці орендарі можуть викликати головний біль у власників нерухомості, і може бути нелегко розлучитися з ними, якщо справи підуть нанівець.

Переваги довгострокової оренди

Існують певні переваги інвестування в нерухомість, яка здається орендарям на довгостроковій основі. Орендарі підписують річну оренду, що означає постійний дохід протягом усього року. Немає необхідності турбуватися про напружені сезони чи повільніший час, якщо ваші орендарі живуть у власності.

На відміну від короткострокових інвестицій, довгострокові орендарі самостійно сплачують рахунки за електроенергію, Інтернет і страхування вмісту, що зменшує поточні витрати.

Довгострокова оренда менш вразлива до глобальних факторів, що впливають на оренду. Хоча втрата роботи чи зміна обставин завжди може призвести до втрати орендаря, глобальна політика та пандемії менш імовірно вплинуть на довгострокову оренду нерухомості, залежно від місця розташування нерухомості.

Найняти менеджера нерухомості для управління вашими довгостроковими інвестиціями набагато дешевше, ніж найняти короткострокового менеджера нерухомості, оскільки довгострокові менеджери мають менше плинності, поточного обслуговування та маркетингових вимог. Ринкова ставка довгострокового управління нерухомістю в середньому становить близько 8% -12% від зібраної орендної плати. З іншого боку, наймання менеджера нерухомості для оренди на відпочинок може коштувати 27% + податок на товари та послуги або більше від доходу від оренди. Менеджери нерухомості також перевіряють потенційних орендарів через онлайн-систему, яка перевіряє їхні імена в понад 200 онлайн-базах даних, щоб переконатися, що потенційний орендар має менше сюрпризів.

Як і в більшості інвестиційних рішень, ідеальної відповіді для всіх немає. Недаремно нерухомість є однією з найефективніших інвестицій, але те, як ви вирішуєте максимізувати свої інвестиції, залежить від того, скільки стабільного доходу ви хочете, скільки часу ви хочете витрачати на свої інвестиції та як ви ставитеся до інших переваг і недоліки кожного типу орендованого майна.

Якщо ви хочете обговорити як короткострокові, так і довгострокові варіанти, зв’яжіться з нашою командою з управління майном для відкритої оцінки вартості вашого майна на ринку довгострокової оренди.